Warning: Illegal string offset 'active' in /home/farmerzy/public_html/kolektory/wp-content/themes/moj1/sb1.php on line 52

Dopłaty 45% do kredytów na kolektory słoneczne

energia słoneczna

Od lipca 2010 roku do końca 2014 roku klienci indywidualni i wspólnoty mieszkaniowe mogą uzyskać dofinansowanie w wysokości do 45% kosztów kwalifikowanych zakupu kolektorów słonecznych do podgrzewania wody w budynkach mieszkalnych. Co istotne kredytowi z dopłatą podlegają wszystkie koszty instalacji - nie tylko same urządzenia, ale też montaż i podatek VAT. Koszty kwalifikowane ograniczone są limitem równym 2250zł * powierzchnia apertury kolektorów, co w praktyce oznacza, że w przypadku małych zestawów (na 2-3 osoby) z kolektorami o powierzchni 4 metrów kwadratowych faktyczne dofinansowanie wynosi zwykle 30%-35% kosztów całkowitych.

Na dopłaty do kolektorów przeznaczono 450 milionów złotych, a program prowadzony jest przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) oraz 7 banków partnerskich. Wymogiem skorzystania z programu dopłat jest bezgotówkowa obsługa finansowania inwestycji przez preferencyjny kredyt bankowy. Jest to wygodne rozwiązanie - bank zajmuje się obsługą "papierologii" i komunikacją z NFOŚiG, a kredyt można potem od razu spłacić. Minusem programu jest to, że dofinansowanie traktowane jest przez prawo jako przychód dla podatnika - w rozliczeniu rocznym należy odprowadzić od niego podatek PIT (więcej w dziale FAQ).

Dofinansowanie cieszy się dużym zainteresowaniem - obecnie (1 połowa 2014 r.) wypłacono już 85% przeznaczonych na to funduszy (zobacz bieżące wyniki wdrażania), a klienci są obsługiwani na zasadzie "kto pierwszy ten lepszy". Warto więc nie zwlekać z decyzją, gdyż nie wiadomo, kiedy w praktyce środki na dofinansowanie zostaną wyczerpane.


Jak otrzymać dofinansowanie?

kolektory słoneczne dofinansowanie
  1. Skontaktuj się z nami i umów na spotkanie.
  2. Przedstawimy ci ofertę dopasowaną do twoich indywidualnych potrzeb i uwarunkowań.
  3. Pomożemy wypełnić 2 wnioski: kredytowy i o dotację.
  4. Po zatwierdzeniu wniosku przez bank i podpisaniu umowy kredytowej następuje montaż kolektorów słonecznych.
  5. Po złożeniu faktury i protokołu odbioru instalacji w banku uruchomiony zostaje kredyt i dotacja.

Procedura ubiegania się o kredyt z dopłatą jest prosta i jej zaletą jest brak wpłaty własnej. Dzięki dofinansowaniu 45% i rozłożeniu pozostałych 55% kosztów na raty, w praktyce otrzymujesz zestaw kolektorów bez ponoszenia żadnych wydatków, a raty kredytu kompensowane są w dużej mierze oszczędnościami na rachunku za gaz lub inne źródło energii cieplnej. Skorzystaj z naszego kalkulatora korzyści, by przekonać się, jak wygląda bilans zysków i wydatków w twoim przypadku.

Zapraszamy do kontaktu!

Zostaw swoje dane, to skontaktujemy się z Tobą:

imię:
tel:
e-mail:
preferowany czas kontaktu: